مقالات سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 10:24

اصول طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن یا بام سبز در عطا گروپ به صورت تخصصی انجام می پذیرد. این شرکت فروشنده چوب پلاست و ترمووود نیز می باشد

اصول طراحی روف گاردن

اصول طراحی روف گاردن یا بام سبز

 

مهمترین نکات در طراحی بام سبز

برای طراحی بام سبز، شما به یک متخصص نیاز دارید زیرا مسئله بسیار مهمی که وجود دارد میزان وزنی است که روف گاردن بر بام شما وارد می کند این موضوع که روف گاردن در چه قسمت هایی و به چه میزان در سقف شما نیرو وارد باید به صورت دقیق محاسبه شود .سپس مرحله بعدی مربوط به عایق کاری و ایزولاسیون است به این صورت که از عایق های مخصوص روف گاردن برای این کار استفاده می شود تا مشکلی برای ساخت ساختمان پیش نیاید.
 

سه روش اجرای بام سبز

بام سبز متمرکز
بام سبز گسترده
بام سبز مدولار
 

بام سبز متمرکز و بام سبز گسترده

در این نوع نیاز به سازه حداقل تاسیسات و تغییرات اندک در آب بندی بام داریم .برای طراحی بام سبز اصولی وجود دارند که بهتر است به مرحله بررسی و انجام شود .در این طراحی توجه به مسیرهای اصلی رفت و آمد بسیار مهم می باشد به این ترتیب که مسیر اصلی با کف سازی لکه گذاری فضای سبز و محل قرار گرفتن آلاچیق مشخص میشود سایر فضاهای باقی‌مانده را نیز می‌توان با اغلب سنگهای تزئینی کامل شود و در آخر به کار بردن تجهیزاتی مانند آبنما بر زیبایی و دلنشین تر شدن فضای شما کمک بسیاری می کند در این مرحله اتودهای دستی جانمایی گونه های گیاهی و تجهیزات انجام شده و برای به درک بهتر از اتفاقات پیش رو طراحی به صورت دو بعدی و سه بعدی صورت می‌گیرد . سپس انتخاب پوشش گیاهی که باید متناسب با ویژگی های اقلیمی(شامل نور جهت و شدت وزش باد آب و...) برای روف گاردن (بام سبز) انجام شود. در طراحی کاشت تمرکز اصلی بر انتخاب گونه های گیاهی مقاوم به شرایط محیطی شدید و گیاهان همیشه سبز می باشد .ا با توجه به مساله کمبود آب و صرفه جویی در مصرف آن سیستم آبیاری اتوماتیک می‌تواند گزینه ایده‌آلی بوده و این مشکل را برطرف سازد به این صورت که با توجه به تراکم و نوع گیاهان برنامه مشخصی جهت آبیاری در دفعات و فواصل زمانی به دستگاه داده شده و آبیاری به صورت منظم انجام می گیرد.

 
 

بام سبز مدولار

این نوع ازطراحی بام هزینه ها را کاهش داده .پوشش گیاهی در داخل باکس های گالوانیزه یا گلدان های پلاستیکی قرار می گیرد سپس می توانید برای زیبایی و پوشش، آنها را در جعبه هایی از جنس چوب پلاست و ترمو بود که به فلاور باکس نام دارد قرار دهید همچنین می توانید از آلاچیق و پرگولا و تجهیزات پیش ساخته مانند آبنما استفاده کرد سایر فضای باقیمانده را نیز می‌توان با شن ، سنگهای تزئینی و یا چمن مصنوعی کامل نمود.

کلیات طراحی روف گاردن

روف گاردن باعث تلطیف و خنکی هوای منزل شما در تابستان و همچنین باعث کاهش مصرف انرژی در زمستان از طریق پوشش سقف می‌شود، اگر تمایل دارید در طراحی روف گاردن از آلاچیق استفاده کنید باید به وزن آلاچیق و همچنین نیروی باد هم دقت کنید. معمولا برای باغ بام از آلاچیق هایی از جنس ترموود یا چوب پلاست استفاده می شود برای انتخاب گل و گیاه مناسب باغ بام باید میزان مقاومت گیاه در برابر وزش شدید باد و نور مستقیم آفتاب تحمل گرما و سرما و میزان رشد ریشه ها توجه کنید.  
 


منبع:   تعداد بازدید : 450 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به عطا گروپ
طراحی سایت توسط شرکت داده پردازی پویان