مقالات شنبه 28 اردیبهشت 1398 ساعت 7:14

چوب پلاست ارزان

چوب پلاست ارزان محصول با کیفیتی است. ارزان بودن چوب پلاست به علت ضخامت باریکتر پروفیل آن است. پروفیل چوب پلاست ارزان معمولا برای نما و قسمت هایی که نیاز به تحمل وزن نیست استفاده می گردد.

چوب پلاست ارزان

به طور کلی استفاده از چوب برای تزیینات و دکوراسیون سابقه ای طولانی دارد اما همواره به دلیل مسائل محیط زیستی و همچنین پروسه طولانی تولید، قیمت تمام شده برای چوب طبیعی زیاد است. با توجه به این موارد، چوب پلاست جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی محسوب می گردد. اما در سال های قبل به دلیل وارداتی بودن چوب پلاست عمدتا این محصول یک کالای لوکس گران قیمت قلمداد می شد و برای زیبا سازی باغ های مجلل ، روف گاردن ساختمان های گران قیمت و از این قبیل استفاده می شد. اما امروزه کامپوزیت وود پلاستیک در ایران تولید می گردد و در نتیجه چوب پلاست ارزانتر از سال های قبل در دسترس می باشد. چوب پلاست در ابعاد و وزن های متنوعی تولید می گردد و طبعا بعضی از انواع این چوب مصنوعی ارزان قیمت تر می باشند که موارد استفاده مخصوص به خود را دارند. در ادامه مقاله به موارد استفاده چوب پلاست ارزان می پردازیم.

موارد استفاده چوب پلاست ارزان


 

موارد استفاده چوب پلاست ارزان

انتخاب نوع پروفیل چوب پلاست بستگی به نوع طرح ،محل اجرا  و میزان تحمل بار دارد به طور مثال چوب پلاستی که در کف کار می شود گران تر از چوب پلاستی  است که در نما یا ساخت آیتم های مختلف به کار میرود و حتی سطح مقطع های مختلفی برای استفاده کف موجود است که با توجه به میزان بار بر روی آنها قیمت متفاوت میشود.
استفاده از چوب پلاست ارزان برای نما مناسب است بدلیل اینکه وزنی تحمل نمی کند استفاده از چوب پلاست ارزان برای نما ساختمان بسیار مقرون به صرفه است و در واقع دلیل این امر این است که سطح اجرا شده نیاز به تحمل وزن ندارد در نتیجه پروفیل های تو خالی که قیمت مناسب تری دارند برای این کار مناسب هستند.

 

مزایا و معایب چوب پلاست ارزان

 بکارگیری چوب پلاست ارزان باعث سرشکن شدن هزینه ها می شود. با توجه به توضیحات بالا  ارزان بودن چوب پلاست نه تنها نشانه کیفیت پایین wpc نیست بلکه یکی از مزایای استفاده از این محصول می باشد. در واقع این ارزان بودن به دلیل ضخامت کمتر پروفیل وود پلاست می باشد. در نتیجه می توان با استفاده از پروفیل های چوب پلاست ارزان در آیتم هایی چون نما چوبی ساختمان ، فلاور باکس ، آلاچیق وغیره به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی نمود.

 

 
اینفوگراف استفاده از چوب پلاست ارزانlink
خوانندگان مقاله چوب پلاست ارزان مطالب زیر را نیز مطالعه کرده اند


منبع:   تعداد بازدید : 1781 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به عطا گروپ
طراحی سایت توسط شرکت داده پردازی پویان