مقالات دوشنبه 5 آذر 1397 ساعت 6:22

طراحی ویلا

در این صفحه نکاتی مهم جهت محوطه سازی ویلا لیست شده است وهمچنین ایده های متفاوت جهت طراحی فضای سبز ارائه شده است تا بتوانید محیطی جذاب برای استراحت داشته باشید

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا باعث افزایش جذابیت های منزل و باغ می گردد

 

محوطه سازی ویلا

ریلکس کردن کنار استخر، یک نوشیدنی طبیعی خنک و منظره ای جذاب و با طراوت هر کس را از روزمرگی های زندگی صنعتی جدا کرده و باعث آسودگی او از دغدغه های روزمره میشود. امروزه استراحت در مکانی سرسبز که یادآور طبیعت بکر می باشد دقدقه بسیاری از افراد شده و ناخودآگاه فکر داشتن ویلایی خارج از محدوده شهری را در ذهن پر رنگ تر می کند.
هرچند باغ ویلا از فضای شهری فاصله دارد ولی می بایست از لحاظ امکانات، هم تراز ساختمان های شهری باشد از این رو باید به محوطه سازی ویلا توجه زیادی داشت. محوطه سازی ویلا وطراحی فضای سبز فقط مختص کاشت و هرس و آبیاری گیاهان نیست بلکه ایجاد فضای جذاب و جادویی برای محوطه ویلا می تواند شما را به وجد و نشاط بیاورد و تماشای این مناظر شگفت انگیز در طراحی فضای سبز شما را از روزمرگی دور می کند.
وظیفه محوطه سازی ویلا ایجاد فضایی جذاب برای استراحت و آرامش شما می باشد. همه افراد دوست دارند که ساعت های زیادی را به تماشای فضای سبز بپردازند تماشای محوطه های پر از گل و تزیینات زیبا به انسان حس شادابی و نشاط می بخشد و حس ارتباط با طبیعت را برای مخاطب به ارمغان می آورد و ذهن انسان را از مسائل حاشیه و روزمره دور می سازد. طراحی باغچه ویلا یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در هنگام ساخت ویلا یا طراحی حیاط خانه های ویلایی مورد توجه قرار گیرد. برای طراحی حیاط منزل ایرانی باغچه و حوض دو عنصر مهم و تاثیر گذار می باشند.
 


محوطه سازی ویلا باعث افزایش جذابیت های منزل و باغ می گردد
 

عامل های شاخص برای محوطه سازی ویلا

استفاده از گل های رنگارنگ و گیاهان و درخت های سر به فلک کشیده و استفاده از ترکیب های گونه های مختلف درختچه در محوطه ویلا منظره را به چشم اندازی متفاوت و ایده آل تبدیل می کند. یکی از بهترین ایده های محوطه سازی ویلا استفاده از گلدان های رنگارنگ است.
چیدن مبلمان جذاب در درون محوطه و استفاده از آلاچیق چوبی (پرگولا) در فضای سبز از بهترین ایده ها برای طراحی فضای سبز است
همچنین می توان با طراحی استخری جذاب چشم انداز متفاوتی را در طراحی ویلا ایجاد نمود. استفاده از متریال هایی متفاوت مانند ترمووود یا چوب پلاست این جذابیت را چندین برابر خواهد کرد
 


محوطه سازی ویلا به کمک گیاهان زیبا و خوش عطر باعث افزایش جذابیت های منزل و باغ می گردد

 

اهمیت مسیر ها در طراحی باغ ویلا

طراحی مسیرهای دسترسی برای محوطه بیرونی باغ از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، در واقع اگر باغ ها را به بدن انسان تشبیه کنیم ، راه های دسترسی مانند رگ هایی هستند که باعث می شوند باغ و محوطه بیرونی آن زنده، پویا و فعال باشد. مسیرهای دسترسی در طراحی محوطه این امکان را به شما می دهند تا فضاها و مناظر بیشتری را تجربه کنید چراکه چشم اندازهایی نو و متفاوت را برای شما محیا می سازد. ایجاد یک مسیر جذاب میتواند به قدری حس کنجکاوی مخاطب را برانگیزد که از طی آن مسیر و اطلاع از انتهای آن ناگزیر نماید. به بیان دیگر طراحی مسیر باغی باعث می شود شما دل تان بخواهد روی آن قدم بزنید و به آن جایی که مسیر می خواهد برسید. استفاده از مصالح طبیعی مثل چوب یا سنگ بر حس مثبت مخاطب تاثیر بسزایی دارد. در بعضی موارد استفاده از سیمان شما را قادر به پیاده سازی دقیق تر یک طرح می سازد.

 


طراحی مسیر در باغ میتواند شما را به فضاهایی هدایت کند که زوایای زیباتری از ویلا را مشاهده کنید

 

استفاده از چمن مصنوعی در طراحی محوطه و مسیرها

کم بود آب ، هزینه پایین نگهداری و سرسبزی دائمی چمن مصنوعی از مهمتری عواملی است که باعث گسترش استفاده از این محصول در محوطه سازی ویلا می باشد. اگر به جلوه های طبیعی اعتقاد دارید باید برای تعریف مسیرهای دسترسی و راه هایی که در طراحی محوطه باغ در نظر گرفته اید، از چمن بهره ببرید. درغیر این صورت میتوانید از چمن مصنوعی در حاشیه مسیر سیمانی، آجری یا سنگی استفاده بنمایید.

 


چمن مصنوعی در محوطه سازی بجای چمن طبیعی

 

نورپردازی ویلا

اهمیت و دیده شدنِ نورپردازی فضای باز مهم است، اما مهم تر از آن ایجاد محیطی است که شما را تحریک کند در محوطه بیرونی خانه تان ساعاتی را سپری کنید. نورپردازی باید محدوده بزرگی را پوشش دهد. برای طراحی نورپردازی محوطه‌ و نورپردازی نما نمیتوان یک قاعده و قانون کلی در نظر گرفت. مسلماً نوع محوطه سازی ویلا تاثیر بسزایی در سبک نورپردازی نمای ساختمان ویلا و فضای سبز آن دارد. در نورپردازی محوطه ویلا باید هر دو جنبه کاربردی بودن و زیبایی لحاظ شود. همچنین از ایجاد مزاحمت نوری برای همسایگان پرهیز شود و با توجه به کاربری محیط میزان نور لازم تأمین گردد.
در نور پردازی محوطه ویلا و فضای سبز قسمتهای زیر مورد توجه بیشتری قرار میگیرند :
  • درختان و گیاهان
  • مسیرها
  • استخر یا آبنما
  • قسمت مبلمان ،آلاچیق یا پرگولا

 


نورپردازی فضای باز زیبایی های باغ را چند برابر میکند

 

link
خوانندگان مقاله چوب پلاستیک مطالب زیر را نیز مطالعه کرده اند


منبع:   تعداد بازدید : 1793 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  محوطه سازی ویلا طراحی فضای سبز محوطه سازی آلودگی صوتی حیاط سازی لنداسکیپ محوطه سازی حیاط تاثیرات فضای سبز


بازگشت


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به عطا گروپ
طراحی سایت توسط شرکت داده پردازی پویان